Concursul de desene și compuneri „ORAȘUL MEU, ORAȘUL TĂU” şi-a desemnat căştigătorii!

601

Written by:

Concursul de desene și compuneri "ORAȘUL MEU, ORAȘUL TĂU" şi-a desemnat căştigătorii!

 

Pe 22 noiembrie 2014, a avut loc jurizarea concursului organizat de secția noastră în parteneriat cu Biblioteca Județeană „George Barițiu” Brașov.

Aşa cum era de aşteptat, evaluarea celor 268 de lucrări participante la concurs a constituit o sarcină dificilă pentru membrii juriului : profesor și artist plastic MARILENA IOANID, profesor învățământ preșcolar FRUSINA CHIRIAC și profesor învățământ primar RODICA BIANU.

Lucrările înscrise în concurs au fost evaluate după următoarele criterii: să fie o creaţie personală şi originală a autorului, să respecte tema concursului – orașul Brăila, să fie realizat în format A4 landscape.

Felicitări și mulţumiri tuturor copiilor și cadrelor didactice care au rezonat la ideea acestei competiţii !

 

Nu uitaţi că marți, 25 noiembrie 2014, la ora 13, va avea loc la sediul Bibliotecii ” Panait Istrati” din Piața Poligon nr. 4, festivitatea de premiere a concursului și vernisajul expoziţiei cu lucrările participante.

 

 

Clasamentul concursului

PREMIUL de POPULARITATE :

MELANIA DUȚU – Școala „Ion Creangă” – 355 de like-uri pe pagina de facebook a secției

 

Secțiunea DESENE – NIVEL PREȘCOLAR:

  • PREMIUL I : DARIUS SAIN – Grădinița nr. 40
  • PREMIUL II : CARINA ANDREEA BUTAN – Grădinița nr. 11
  • PREMIUL III : ELENA CUPRIAN – Grădinița nr. 31
  • MENȚIUNI : ANA BUMBARU – Grădinița nr. 11
  • ANASTASIA NEMȚIȘOR – Grădinița nr. 11
  • ANDREEA VIZUREANU – Grădinița nr. 47
  • BIANCA HAIDEN – Grădinița nr. 37
  • DANA GABRIELA FILIP – Grădinița nr. 37
  • IONUȚ SEBI POPA – Grădinița nr. 47
  • TIANA KIRSCHNER – Grădinița nr. 37

 

Secțiunea DESENE – NIVEL ȘCOLAR :

  • PREMIUL I : BIANCA ȘTEFANIA ALTHAMER – Liceul D. P. Perpessicius
  • PREMIUL II : ALEXANDRU IULIAN BARZĂ – Școala I.L. Caragiale
  • PREMIUL III : ANDREI MARDALE – Școala Vasile Alecsandri
  • MENȚIUNI : ALEXANDRU IONUȚ NOVAC – Școala Mihail Sadoveanu
  • ANDREEA BIANCA DRĂGULIN – Școala I.L. Caragiale
  • CRISTIAN DOGĂRESCU -Școala Dimitrie Cantemir
  • DARIA NEAGU COGĂLNICEANU – Liceul D. P. Perpessicius
  • DAVID CAROL MIRCEA – Școala Ion Creangă
  • GEORGIANA CAMELUȚA VASILE – Școala Mihail Sadoveanu
  • MARCEL COLȚA – Școala Vasile Alecsandri
  • MARCO PRICOPE – Școala Mihail Sadoveanu
  • ROBERT GAVRILĂ – Școala Ion Creangă

 

Secțiunea COMPUNERI :

  • PREMIUL I : DARIA PETROF – Școala Ion Creangă
  • PREMIUL II : ANDRA DAN -Liceul D. P. Perpessicius
  • PREMIUL III : CAMELIA DINCĂ – Școala Mihai Eminescu
  • MENȚIUNI : ALBERT MOGOȘ – Școala Dimitrie Cantemir
  • ALEXANDRA MANAF – Școala Dimitrie Cantemir
  • ALEXANDRU IULIANA BARZĂ -Școala I.L. Caragiale
  • ANDREEA BIANCA DRĂGULIN – Școala I.L. Caragiale
  • ANDY GEORGIAN – PRICOPI – Școala Dimitrie Cantemir
  • ANGELIN OPREA – Școala Dimitrie Cantemir
  • CRISTIANA CALU – Școala Dimitrie Cantemir
  • IRINA BĂRBUȚĂ -Liceul D. P. Perpessicius
  • TEODORA PÎNZARIU -Liceul D. P. Perpessicius — la Secția de Împrumut pentru copii.Ludoteca.

Last modified: 24 noiembrie 2014

Comments are closed.